top of page

МОЛОДЬ І СПОРТ

На напрямку молодіжних обмінів продовжується взаємодія з Асоціаціями української молоді Молдови «Злагода» та «Împreună («Разом»)», за ініціативи яких регулярно проводяться заходи культурно-гуманітарного характеру, особливо в регіонах Молдови з компактним проживанням української меншини.

У 2015 році в дитячому реабілітаційному центрі «Сергєєвка», підпорядкованого МОЗ РМ, за рахунок молдовської сторони було оздоровлено близько 200 українських дітей з Донецької та Луганської областей.

В галузі спорту у 2016 році відбулася низка змагань з різних видів спорту за участі спортсменів України та Молдови, а також проведено кілька товариських матчів між українськими та молдовськими футбольними клубами.

На напрямку молодіжних обмінів продовжується взаємодія з Асоціаціями української молоді Молдови «Злагода» та «Împreună («Разом»)», за ініціативи яких регулярно проводяться заходи культурно-гуманітарного характеру, особливо в регіонах Молдови з компактним проживанням української меншини.

Асоціація Української Молоді «Злагода»

Асоціація Української Молоді в Республіці Молдова «Злагода» була створена відповідно до чинного законодавства РМ, відповідно до протоколу установчих зборів організації № 37 засідання Президії Української Громади в РМ від 07.10.2004 р.

Статут організації зареєстрований Міністерством юстиції РМ 14.01.2005 р. Організація акредитована в Бюро міжетнічних відносин РМ, Посольством України в РМ. Керівництво організації бере участь у координаційній раді Української Громади в РМ. Організація є молодіжним крилом Української Громади в Молдові. У своїй діяльності організація керується міжнародними угодами, однією зі сторін яких є РМ, чинним законодавством РМ, партнерськими угодами з іншими громадськими організаціями, як на території РМ, так і за її межами, своїм Статутом.

Організація керується ідеями демократії, територіальної цілісності Республіки Молдова, неприпустимості дискримінації за расовою, статевою, релігійною, національною ознакою.

 

Організація виступає за:

·       консолідацію (об'єднання, зімкнення) української молоді, що проживає на території РМ;

·       підвищення соціальної активності української молоді;

·       зміцнення братніх, дружніх, ділових відносин із історичною Батьківщиною;

·       зміцнення відносин з молодіжними організаціями громад українців, що проживають за межами історичної Батьківщини;

·       збереження, збільшення, наступність культурної спадщини українців, що проживають на території РМ;

·       за співробітництво молодих українців, як частини громадянського суспільства РМ, з органами державного управління Республіки, у рамках прийняття зазначеними органами молодіжної політики;

·       за плідне співробітництво з органами державної влади й організаціями громадянського суспільства РМ, у рамках спільної роботи, спрямованої на успішну інтеграцію РМ у Європейське Співтовариство.

Голова — Дмитро Лєкарцев

На сьогоднішній день у Республіці функціонують 4 зареєстрованих представництва Асоціації Української Молоді «Злагода» у місцях компактного проживання українців у Молдові (ЄдинціТецканиРишкани, Нагорени).

bottom of page