top of page

НОВИНИ

06/12/23

Відвідини дитячого будинку

Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими (О. Уальд).

Почесне Консульство Республіки Молдова у місті Вінниця продовжує свою добру традицію – відвідини дитячих будинків.

Напередодні новорічних свят всі дітки очікують чуда, веселощів та подарунків.

Саме з такою місією, в день Святого Миколая, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький відвідав Комунальний заклад «Прибузька спеціальна школа» Вінницької обласної Ради, де його гостинно зустріли Директор школи – Змерзла Майя Борисівна, Заступник директора з навчальної роботи – Перепужняк Валентина Іванівна, Заступник директора з виховної роботи Ткач Марина Сергіївна, персонал та талановиті вихованці.

Тут виховують 108 дітей.

Зі щасливими очима та радісними усмішками діти отримували подарунки.

Мрії мають збуватися!

Зі Святом!!!

24/10/23

Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України від Вінницької області

Сьогодні, 24 жовтня 2023 року, Почесний консул Республіки Молдова у місті Вінниця, Михайло Куницький, взяв участь у засіданні членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від Вінницької області. На заході були присутні керівники центральних органів влади.

Під час засідання обговорили питання реабілітації, освіти, економічного розвитку Вінниччини в умовах воєнного стану, підготовки до опалювального сезону, цифрової трансформації та розвитку ЦНАПів області.

14/07/23

Нагородження Почесних консулів Республіки Молдова подяками та медалями Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції

Сьогодні Державний секретар МЗС Молдови Руслан Болбочан разом з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Валеріу Ківерем нагородили Почесних консулів Республіки Молдова подяками та медалями Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції за дипломатичні заслуги.

Також під час зустрічі обговорили питання щодо економічного відновлення України та гуманітарної допомоги.

18/12/22

Відвідини Стрижавського дитячого будинку-інтернат

Відвідини дитячих будинків є доброю традицією Почесного Консульства Республіки Молдова у місті Вінниця.


Напередодні новорічних свят всі дітки очікують чуда, веселощів та подарунків, особливо це відчувається в нелегкі і жорстокі часи сьогодення, яке вимагає ще більшої уваги до майбутнього, а саме наших дітей без яких воно неможливе.


Саме з такою місією, в день Святого Миколая, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький відвідав Стрижавський дитячий будинок-інтернат, де його гостинно зустріли практичний психолог Наталя Ліцька, соціальний працівник, заслужений працівник соціального захисту Тетяна Марчук, персонал та талановиті вихованці.

Тут виховують понад 165 дітей, в тому числі переселенці.

Зі щасливими очима та радісними усмішками отримували діти подарунки.

Щастю і радості не було меж!

Мрії мають збуватися!

Зі Святом!!!

31/03/22

Перший візит пана Посла до Вінницької області

Сьогодні 1 квітня 2022 року відбулась офіційна зустріч Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Молдова в Україні Валерія Ківеря з Почесним консулом Республіки Молдова у місті Вінниця Михайлом Куницьким.

Це перший візит пана Посла до Вінницької області з моменту призначення його Урядом Республіки Молдова на цю високу посаду.

Під час зустрічі обговорили особливості роботи Почесного консульства у складний час військової агресії проти України, а також питання взаємодії з дипломатичними установами для допомоги вимушеним переселенцям на території Республіки Молдова.

Почесний консул Михайло Куницький подякував за допомогу та підтримку, яку Республіка Молдова наразі надає Україні, зокрема в частині гуманітарної допомоги та прихистку для тисяч переселених осіб.

16/12/21

Відвідини Стрижавського дитячого будинку-інтернат

Відвідини дитячих будинків є доброю традицією Почесного Консульства Республіки Молдова у місті Вінниця.

Напередодні новорічних свят всі дітки очікують чуда, веселощів та подарунків. Саме з такою місією, напередодні Дня Святого Миколая, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький відвідав Стрижавський дитячий будинок-інтернат, де його гостинно зустріли директор закладу Василь Ліцький, персонал та талановиті вихованці. Тут виховують понад 150 дітей.

Зі щасливими очима та радісними посмішками отримували діти подарунки. Більшої винагороди годі й чекати!

15/12/21

XVIII щорічний відкритий Міжрегіональний конкурс «БІЗНЕС-ЕЛІТА ПОДІЛЛЯ-2021

На Вінниччині нагородили переможців XVIII щорічного відкритого Міжрегіонального конкурсу «БІЗНЕС-ЕЛІТА ПОДІЛЛЯ-2021», серед яких Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький - володар Міжнародної премії в галузі економічних відносин.


Організаційний комітет конкурсу:

- Кирницький Віталій - голова оргкомітету конкурсу, голова правління ВОГО «Регіональний центр підприємництва»

- Коровій Валерій - Заслужений економіст України, громадський діяч

- Чепернатий Євген - Заслужений працівник сільського господарства України, кандидат наук, генеральний директор ТОВ «Аграна Фрут Лука»

- інші.


Організатори Міжрегіонального конкурсу «БІЗНЕС-ЕЛІТА ПОДІЛЛЯ» визначають кращі підприємства та організації за їх особистий внесок у розвиток Вінницької області.


Переможці конкурсу «Бізнес-еліта Поділля - 2021» отримали дипломи у восьми номінаціях: «Вершина лідерства», «Компанія-лідер», «Досконалість», «Якість», «Наша марка», «Довіра», «Надійність», «Стабільність» та Володарі премій.

01/12/21

Знайомство з Василе Ботнару

Знайомство з унікальною, творчою та неймовірно талановитою людиною завжди робить твоє життя набагато цікавішим і додає йому яскравих фарб!

Саме такий, Василе Ботнару - відомий молдовський журналіст, громадський діяч, художник, який пише свої картини вином!

10/09/21

658-й День народження Вінниці

На запрошення Вінницького міського голови Сергія Моргунова та громади міста, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький прийняв участь у щорічному святкуванні Дня міста Вінниця.


Довідково:

День міста Вінниця відзначається в другу суботу вересня, за винятком окремих рішень на рівні міської ради.

У 2021 році місту виповнюється 658 років.


10 цікавих фактів про Вінницю:


1. Місто-столиця. Столицею УНР Вінниця була трохи більше місяця - з 2 лютого по 6 березня 1919 р.

2. Місто, що дбає про планету. У 2015 році Вінниця стала першим містом на пострадянському просторі, яке отримало «Європейську енергетичничну відзнаку».

3. Місто рекордів та рекордсменів. Спільне написання картини, сальса у вишиванках, найменше орігамі, найбільша колекція моделей транспорту, найбільший герб "з людей", найбільший коровай, найбільша картина з насіння, наймасовіший дитячий шаховий турнір, найдовший млинець і багато інших най…

4. Місто танцюючих фонтанів. Великі і маленькі, старі та нові, плавучі та пішоходні - у Вінниці нараховується майже два десятка різноманітних фонтанів. Перлиною цієї колекції є світломузичний фонтан "Рошен".

5. Місто неочікуваних знахідок. Перший в Європі пам'ятник легендарному революціонеру Ернесто Че Геварі з'явився у Вінниці в 2008 році, випередевши найвідоміший австрійський монумент на чотири місяці.

6. Місто двоколісних. Саме Вінниця була першим українським містом, що запросило до створення міської велостратегії іноземних експертів. Результат - майже 50 км велошляхів.

7. Місто дизайнерських трамваїв. У Вінниці роблять власні трамваї, дизайн яких розробляли у київському ательє, яке спеціалізується на тюнінгу представницьких авто, зокрема "Бентлі" та "Фераррі".

8. Місто, де комфортно жити. Вінниця чотири рази очолювала опитування "Найкомфортніше місто для життя в Україні", яке проводилося групою "Рейтинг" для міжнародного республіканського інституту.

9. Місто, де "живе" Бог - водну артерію, що нині має назву Південний Буг, слов'яни нарекли Богом - так вони хотіли підкреслити багатство і родючість землі, по якій вона протікає.

10. Місто, що торкається неба

Щогла вінницької телевежі (354 метри) - є найвищою у світі спорудою такого типу.

09/09/21

Відкриття Почесного Консульства Латвійської Республіки у місті Вінниця

Сьогодні Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький приєднався до церемонії відкриття Почесного Консульства Латвійської Республіки у місті Вінниця.


У заході взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, Почесний Консул Латвійської Республіки у місті Вінниця Ігор Скоромний, Генералальний Консул Республіки Польща у місті Вінниця Дамян Цярціньскі, голова Вінницької державної адміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий та інші представники влади, бізнесу.


Михайло Куницький  привітав пана Ігоря Скоромного з відкриттям та побажав успіхів!

09/09/21

Міжнародна конференція «UkraineInvest Talks: Vinnytsia»

Сьогодні, на запрошення Вінницької обласної державної адміністрації Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький взяв участь у міжнародній конференції  «UkraineInvest Talks: Vinnytsia», яка є продовженням VIII Міжнародного інвестиційного форуму  «Вінниця – бізнес в центрі України», який традиційно в восьме відбувається у Вінниці, та умовно називають «Подільським Давосом».


Форум став інтерактивною платформою для інформування міжнародної та української інвестиційної спільноти щодо прогресу реформ і розвитку інвестиційного клімату в Вінницькій, Хмельницькій, Житомирській, Кіровоградській областях, а також обговорення шляхів посилення співпраці з органами влади в Україні та механізмів залучення інвестицій відповідно до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями».


У Форумі взяли участь: Сергій Борзов - голова Вінницької обласної державної адміністрації. Сергій Моргунов - Вінницький міський голова. Вячеслав Соколовий - голова Вінницької обласної Ради. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол. Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс. Почесний Консул Латвійської Республіки у місті Вінниця Ігор Скоромний. Представники місцевого бізнесу, влади, інвестиційних компаній та підприємці з чотирьох областей Україні – Вінницької, Хмельницької, Житомирської та Кіровоградської.


Серед ключових тем заходу:


●       Інвестиційна політика та розвиток регіонів

●       Інвестиційні стимули для проектів зі значними інвестиціями

●       Досвід інвесторів, які працюють в регіоні

●       Розвиток мережі індустріальних парків


Захід організовано урядовим Офісом із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest спільно з Вінницькою обласною державною адміністрацією.

Детальніше за посиланням: https://event.ukraineinvest.com/vinnytsia

06/09/21

АГРОПРОМИСЛОВА ВИСТАВКА AGRO VINNYTSIA

Сьогодні на запрошення Вінницького міського голови Сергія Моргунова та голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький прийняв участь в урочистостях з нагоди відкриття виставки «АГРО ВІННИЦЯ».


Виставка триватиме з 07 вересня 2021 року по 9 вересня 2021 року на території «Аеропорт Вінниця». До заходу долучилися близько 200 українських виробників та дилерів сучасної  сільськогосподарської техніки. У діловій програмі «АГРО ВІННИЦЯ» задіяні представники профільних міністерств, асоціацій, бізнесу та міжнародні експерти.


«Агро-Вінниця» – це:

  • головна виставкова подія у агропромисловому комплексі регіону;

  • ефективна платформа для демонстрації найновітніших галузевих досягнень;

  • презентація нової техніки та устаткування, інноваційних рішень та технологій;

  • масштабна польова демонстрація роботи техніки;

  • зустріч ключових учасників агропромислового ринку;

  • відкриття нових можливостей  для розвитку локального і національного бізнесу.

02/09/21

Відкриття Почесного Консульства Республіки Молдова у м. Хмельницький

Сьогодні Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький взяв участь в урочистостях з нагоди відкриття Почесного Консульства Республіки Молдова у місті Хмельницький та святкування 30-ї річниці Незалежності Республіки Молдова.


Серед присутніх: Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, Почесний Консул Республіки Молдова в місті Бориспіль Олег Циганенко, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Львів Володимир Губицький, представники влади та інші.


Михайло Куницький привітав Миколу Скрипковського з відкриттям та побажав успіхів!

25/08/21

Робоча зустріч із спостерігачами групи Організації з безпеки та співробітництва в Європі Спеціальної моніторингової місії в Україні

Сьогодні Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький провів чергову робочу зустріч із спостерігачами групи Організації з безпеки та співробітництва в Європі Спеціальної моніторингової місії в Україні Віолетою Чавковською-Доннеллі та Ївом Фервекеном.

У ході зустрічі сторони обговорили питання молдовських меншин у Вінницькій області,  безпеки на кордоні з Придністровією, будівництво мосту Ямпіль-Косеуць, розвиток торговельно-економічних відносин, питання щодо співпраці між Республікою Молдова та Україною в господарській, культурній і науково-технічній сферах, плани щодо співпраці між країнами та інше.

Обидві сторони виразили готовність продовжувати співпрацю і обговорили подальшу взаємну підтримку майбутніх проектів.

14/07/21

Зустріч Почесних консулів іноземних держав з Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою

Сьогодні на запрошення Департаменту державного протоколу Міністерства закордонних справ України Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький прийняв участь у зустрічі Почесних консулів іноземних держав з Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Метою зустрічі було обговорення пріоритетів, цілей та проблемних питань у контексті налагодження більш тісної і системної праці між Міністерством закордонних справ України та іноземними Почесними консульствами, акредитованими в Україні.

Інститут Почесних консулів іноземних держав - це важлива та невід’ємна складова активізації міждержавного діалогу на різних рівнях, потенціал якого сприяє розвитку торговельних, економічних, культурних, наукових, туристичних та інших зв’язків України з іноземними державами.

19/05/21

Святкування 15-ої річниці Незалежності Чорногорії

Сьогодні, на запрошення Почесного Консула Чорногорії в Україні Станіслава Довгого Почесний Консул Республіки Молдова у м. Вінниця Михайло Куницький приєднався до святкування 15-ої річниці Незалежності Чорногорії.

Серед запрошених гостей: Надзвичайний і Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац, заступник Міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Дмитро Сенік,

Державний секретар, голова комісії з проведення ліквідації Міністерства культури України Ростислав Карандєєв, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайло Згуровський, генеральний директор Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв Державного управління справами Павло Кривонос.

13/05/21

Виставка сучасних ікон «Слово стало тілом» у м. Вінниця

Сьогодні Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький на запрошення Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці Дамяна Цярціньскі прийняв участь у відкритті  виставки сучасних ікон «Слово стало тілом» у м. Вінниця.

Серед запрошених гостей єпископ Кам’янець-Подільської єпархії римо-католицької церкви Леон Дубравський, Митрополит Вінницький і Барський Симеон, народний художник України Володимир Козюк, представники міської влади, мистецтвознавці та ін.

Виставка відкрита для відвідувачів і триватиме до 30 травня.

Експонується в підземеллях монастиря братів капуцинів на вул. Соборній.

Експозиція нараховує близько півсотні ікон, написаних під час минулорічного Міжнародного іконописного пленеру, який починаючи з 2009 року щорічно відбувається у Новиці (Малопольське воєводство, Польща).

Цінність виставки полягає в її понаднаціональному та міжконфесійному характері представлених ікон, творцями яких є поляки, українці та литовці. Виставка сучасних ікон організовувалась в багатьох містах Польщі та України, зокрема, у Варшаві,  Криніци-Здруй, Любліні, Львові та Києві.

Експонати цьогорічної виставки присвячені силі Слова, яке створює та змінює реальність.

22/03/21

Офіційна зустріч з головою Вінницької обласної Ради Вячеславом Соколовим

Сьогодні Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан та Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький провели офіційну зустріч з головою Вінницької обласної Ради Вячеславом Соколовим, першим заступником голови Володимиром Кістіоном та заступником голови Дмитром Чаленко.

В ході зустрічі обговорили ключові питання транскордонної співпраці та міжрегіональної взаємодії між Республікою Молдова та Вінницькою областю.

Особливу увагу приділили питанню підготовки до реалізації Державного інвестиційного проекту «Розбудова прикордонно-дорожньої інфраструктури на українсько-молдовському державному кордоні з будівництвом мостового переходу через р. Дністер в районі  населених пунктів Ямпіль- Косеуць».

Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький подякував за двосторонню співпрацю та висловив впевненість, що в майбутньому міждержавні відносини будуть тільки поглиблюватися. Також підкреслив важливість зміцнення транскордонного співробітництва.

24/02/21

Робоча зустріч з Громадською спілкою «Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер»

Сьогодні на запрошення Правління Громадської спілки  «Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер» Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький прийняв участь у засіданні, в якому обговорювали ряд важливих питань, а саме:

1.       Діяльність Громадської спілки  «Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер» за період 2019-2020 років

2.       Органічне виробництво – як пріоритетний напрямок розвитку цивілізованого суспільства

3.       Продукти сертифіковані в системі «Органік стандарт»

4.       Кращі практики з органічного та традиційного землеробства Молдови та України

5.       План роботи Громадської спілки «Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер» на 2021 рік

6.       Різне

Серед учасників засідання: виконавчий директор агрокластеру «Дністер» Вадим

Мохник, Голова Єврорегіону "Дністер" Сергій Татусяк, виконавчий директор Вінницького бізнес-клубу Валерій Коровій, виконавчий директор  регіонального представництва ICC UKRAINE у Вінницькій області Наталя Варшавська, технічний координатор проекту «Добродій» Костянтин Тимофенко,  технічний директор «Prograin Organic» Габріел Чеботар (Республіка Молдова), директор Іллінецького державного аграрного коледжу Василь Пиндус та інші.

В результаті зустрічі було підписано Угоду про співпрацю між Громадською спілкою «Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер» та Громадською організацією «Вінницький бізнес-клуб». Також відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Громадською спілкою «Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер» та Міжнародною торговою палатою.

07/02/21

Робоча зустріч з координатором групи спостерігачів Організації з безпеки та співробітництва в Європі Спеціальної моніторингової місії в Україні Оріано Мікалетті

Сьогодні Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький провів робочу зустріч з координатором групи спостерігачів Організації з безпеки та співробітництва в Європі Спеціальної моніторингової місії в Україні Оріано Мікалетті та його колегами.

У ході зустрічі сторони обговорили розвиток торговельно-економічних відносин, питання щодо співпраці між Республікою Молдова та Україною в господарській, культурній і науково-технічній сферах, плани щодо співпраці між країнами та інше.

Обидві сторони виразили готовність продовжувати співпрацю і обговорили подальшу взаємну підтримку майбутніх проектів.

17/12/20

Давайте творити добро...

Відвідини дитячих будинків є вже доброю традицією Почесного консульства Республіки Молдова у місті Вінниця.

Напередодні новорічних свят всі дітки очікують чуда, веселощів та подарунків. Саме з такою місією,напередодні Святого Миколая, Почесний консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький відвідав Серебрійський навчально-реабілітаційний центр Могилів-Подільського району Вінницької обласної Ради, де його гостинно зустріли директор закладу Пані Зоя Калашнікова, персонал та вихованці. Тут виховують понад 90 дітей.

Зі щасливими очима та радісними посмішками отримували діти подарунки. Більшої винагороди годі й чекати!

Також поділилися спогадами та привітали дітлахів зі святом Міський голова міста Могилів-Подільська Геннадій Глухманюк та депутат міста Могилів-Подільська Дмитро Петрик.

02/12/20

Робочий візит до Могилева-Подільського

Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький разом з головою Вінницької ОДА Сергієм Борзовим та мером міста Могилів-Подільська Геннадієм Глухманюком ознайомились з роботою міжнародного пункту пропуску «Бронниця- Унгурь».

02/12/20

Робоча зустріч у Могилеві-Подільському

Зустріч із керівниками семи громад району - Бабчинецька, Вендичанська, Могилів-Подільська, Муровано-Куриловецька, Чернівецька, Ямпільська та Яришівська.

Говоримо про те, як працюватимемо після виборів.

Головна проблема – пандемія. Спільно треба докладати зусиль.

Завдання - допомогти новоствореним громадам!

Вибори закінчились, і абсолютно всі громади починають працювати в новому форматі. Відбулись зміни і щодо території кожної громади, і щодо їх повноважень.

Тому сьогодні розпочинаємо з Могилів - Подільського району практичну роботу задля забезпечення потреб мешканців і надання якісних послуг у форматі кущових семінарів - нарад за участі обласної державної адміністрації, районних адміністрацій, громад, експертів з децентралізації, спеціалістів з фінансів, соціальної сфери, землевпорядкування!

Обласна державна адміністрація, районна державна адміністрація, районна рада та громади спільно повинні вирішити всі поточні питання, причому, в оперативному порядку.

Перш за все, це формування бюджету громад на 2021 рік.

Обласна державна адміністрація провела значну роботу для збору і аналізу всіх необхідних даних, які надамо громадам для підготовки проекту бюджету.

Громади мають увійти в 2021 рік з якісними бюджетами розвитку!

Далі – питання забезпечення якісних соціальних послуг в громадах. Це важливе питання з огляду на можливе посилення карантинних обмежень. Люди не повинні відчути проблем через передачу соціальних послуг в громади.

Земельні ресурси. Процес передачі землі в комунальну власність громад має забезпечити наповнення місцевих бюджетів і дасть можливість працювати з бізнесом і інвесторами. Це – ресурс громад, треба ефективно реалізувати процес передачі.

Аналогічна ситуація з передачею майна з районів в громади. Так, закон 3651-Д ще не підписано, але ви знаєте він передбачає передачу майна в громади до 1 липня 2021 року. Тут однозначно багато питань та проблем, тому ефективна співпраця в цьому процесі вкрай необхідна.

І ще один виклик – формування ефективних систем управління в громадах. Досвід показує, що навіть найбагатша громада, без ефективної системи управління мало на що здатна.

Кожна громада має детально проаналізувати свої потреби і ресурси, і на підставі цього сформувати структуру управління. Не потрібно сліпо копіювати структуру районної державної адміністрації, адже кожна громада має свою специфіку. Управляти громадою повинні ефективні управлінці, і ваше завдання – визначення таких спеціалістів.

Все це обговорюємо в новому форматі. Паралельно з нашою зустріччю керівництва області, району та громад проходять ще три робочих зустрічі. Окремо працюють спеціалісти з фінансів, соціальної сфери та землевпорядкування. З ними паралельно консультують спеціалісти профільних структур обласної державної адміністрації та Держгеокадастру.

Найскладніше завдання – це змінювати систему, яка існувала роками.

Ще раз хочу наголосити: ми відкриті до співпраці.

Інформація за офіційними даними голови Вінницької ОДА Сергія Борзова

https://www.facebook.com/borzov.s.s/

02/09/20

Робоча зустріч з новообраним головою Вінницької обласної державної адміністрації Сергієм Борзовим

Сьогодні у приміщені Вінницької обласної державної адміністрації відбулась робоча зустріч Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Молдова в Україні Руслана Болбочана та Почесного Консула Республіки Молдова у місті Вінниця Михайла Куницького з новообраним головою Вінницької обласної державної адміністрації Сергієм Борзовим, головою обласної Ради Анатолієм Олійником, заступником голови облдержадміністрації Сергієм Здітовецьким, директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимиром Мережко та начальником Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Русланом Шевчуком.

В ході зустрічі обговорювалися подальші плани щодо співпраці Вінницької області з Республікою Молдова, співробітництва Почесного консульства Республіки Молдова у місті Вінниця з Вінницькою місцевою владою. Було розглянуто широке коло питань взаємовідносин між Республікою Молдова та Україною, особливо важливих для співробітництва на регіональному та місцевому рівнях. Послідовно обговорювались можливості посилення економічного співробітництва.

Обидві сторони виразили готовність продовжувати співпрацю і обговорили подальшу взаємну підтримку майбутніх проектів.

02/09/20

Офіційний візит до Комунального некомерційного підприємства «Вінницької центральної районної клінічної лікарні» Вінницької районної ради

Сьогодні, 3 вересня, в рамках офіційного візиту Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Молдова в Україні Руслана Болбочана та Почесного Консула Республіки Молдова у місті Вінниця Михайла Куницького до Вінницької області, була проведена зустріч з головним лікарем Кривов`язом Олександром Леонідовичем та медпрацівниками Комунального некомерційного підприємства «Вінницької центральної районної клінічної лікарні» Вінницької районної ради, яка входить до переліку медичних закладів першої черги лікування хворих на коронавірусну інфекцію.

Основною метою заходу було привернення уваги суспільства до проблем людей, які є на передовій в боротьбі з хворобою, яка набула масштабу Світової. Нам всім важливо розуміти, що це звичайні люди, які кладуть на алтар самопожертви, найдорожче, що у них є, ризикуючи своїм життям та життям своїх рідних.
Ми щиро вдячні цим хоробрим та самовідданими Героям.

20/08/20

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №335/2020 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Незалежності України

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановляю: присвоїти почесне звання "ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ" КУНИЦЬКОМУ Михайлу Петровичу - професорові кафедри Інституту розвитку людини вищого навчального закладу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна", м.Київ

25/06/20

Зустріч на Садибі Івана Марчука

Зустріч на відреставрованій Садибі Івана Марчука в час, коли дозрівають черешні (улюбленому дереві Маестра). Розташована у мальовничому куточку Канева Бесарабія, Пилипенкова гора.

17/12/19

Привітання з днем Святого Миколая

Сьогодні Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький привітав дітей КЗ «Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей» з днем Святого Миколая та наступаючими Новорічними святами!
Радості від подарунків діти не приховували!

05/10/19

Офіційна зустріч з Головою Вінницької обласної державної адміністрації

Сьогодні відбулася офіційна зустріч Голови Вінницької обласної державної адміністрації Владислава Скальського з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном, та Почесним Консулом Республіки Молдова у місті Вінниця Михайлом Куницьким.

У зустрічі з офіційною делегацією також взяли участь міський голова Вінниці Сергій Моргунов, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль та директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації Володимир Мережко.

Під час зустрічі були обговорені питання щодо охорони державного кордону; сприяння зміцненню міжособистісних зв’язків у соціальній сфері, сфері культури, туризму, освіти та спорту з особливою увагою на питаннях молоді; реалізації спільних проектів з охорони навколишнього середовища, екологічного оздоровлення басейну річки Дністер; програми реалізації спільних проектів та перспективи подальшої співпраці.

16/09/19

У Кишиневі вперше відкрилася виставка українського художника Івана Марчука

Сьогодні вперше в Республіці Молдова у місті Кишиневі у Національному музеї мистецтв відбулася виставка видатного українського генія - Івана Марчука!

З дружньою підтримкою та теплим візитом до відкриття приєднався Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький.

11/09/19

VІІ Міжнародний інвестиційний форум "Вінниччина - бізнес в центрі України"

Сьогодні на запрошення Вінницької обласної державної адміністрації Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький разом із Радником з економічних питань Посольства Республіки Молдова в Україні Inetta Panurco та представниками дипломатичного корпусу, іноземних делегацій, бізнесу, органів влади та місцевого самоврядування, а також з економічними експертами, науковцями та громадськими організаціями прийняли участь у VІІ Міжнародному інвестиційному форумі "Вінниччина - бізнес в центрі України".

Учасники форуму мали змогу відвідати три платформи ділового спілкування:

1. Обговорення перспектив розвитку альтернативної енергетики відбулося на одному з найбільших заводів регіону з виробництва сонячних панелей «KNESS PV».

2. Перспективи розвитку ІТ-індустрії розглянули на базі сучасної та інноваційної молодої компанії з кешбеку «LetyShops».

3. Можливості залучення іноземних інвестицій учасники форуму обговорили на потужному підприємстві з деревообробки ТОВ «Барлінек Інвест».

Захід проводиться за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Метою заходу є активізація економічної співпраці, презентація інвестиційного, агропромислового та туристичного потенціалу Вінницької області, а також встановлення нових партнерських контактів та налагодження співробітництва.

06/08/19

ТУРЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС-ФОРУМ у місті Стамбул

Сьогодні Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький прийняв участь у ТУРЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКОМУ БІЗНЕС-ФОРУМІ у місті Стамбул.

25/05/19

Ярмарка в Сороках Республіка Молдова і Фестиваль народної музики «Віктора Постолакі»

26 травня 2019 року у м. Сороки Республіки Молдова відбувся ярмарок і відкриття Фестивалю народної музики «Віктора Постолакі».


Програма заходу:

- відкриття виставок підприємців, народної творчості, навчальних закладів
- офіційне відкриття Ярмарку «Вироблено в Сороках» і VI Національного фестивалю народної музики «Віктора Постолакі»
- презентація офіційних запрошених гостей
- презентація підприємців (економічних агентів)
- виступ оркестрів народної музики учасників Фестивалю
- флешмоб відкриття (Оркестр та ансамбль танцюристів Коледжу мистецтв «Миколу Ботгросу» і Клуб спортивних танців Престиж)
- виступ керівників, гостей
- вручення дипломів
- розважальні заходи для гостей та жителів міста

16/05/19

День Європи у місті Вінниця

В рамках святкування Дня Європи у місті Вінниця, на запрошення Голови Вінницької ОДА Валерія Коровія відбулася робоча зустріч з Почесним Консулом Республіки Молдова у місті Вінниця Михайлом Куницьким, делегацією із Сорокського району на чолі з Головою Геннадієм Мунтяном, Головою Вінницької обласної Ради Анатолієм Олійником та представниками Вінницької обласної державної адміністрації.

В ході зустрічі були обговоренні питання, вирішення яких ще більше сприятиме розвитку щирих добросусідських відносин між громадянами України та Молдови.

За активізацію та поглиблення українсько-молдавських стосунків Почесний Консул Республіки Молдова у міста Вінниця Михайло Куницький був нагороджений Почесною грамотою Вінницької обласної державної адміністраціі та обласної Ради.

Також в ході святкування Дня Європи делегація Сорокського району Республіки Молдова відвідала виставку Івана Марчука у Вінницькому обласному художньому музеї.

До святкування Дня Європи у місті Вінниця приєдналось зі своєю локацією Почесне Консульство Республіки Молдова.

Гостей розважають справжні майстри оригамі, аквагриму та пригощають національними молдавськими стравами!

15/05/19

Чорногорія святкує день Незалежності

Сьогодні на запрошення Академіка НАНУ, Президента Малої академії наук України, Почесного Консула Чорногорії в Україні Станіслава Довгого Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький приєднався до урочистостей з нагоди святкування Дня Незалежності Чорногорії.

Серед гостей: Надзвичайний і Повноважний Посол Чорногорії в Україні Любомир Мішурович, Почесний Консул України в Чорногорії Предраг Мілович, представники культури, політичні та громадські діячі України та Чорногорії.

В рамках заходу відбулася презентація книги «Консульська служба України: становлення та розвиток».

За особистий вагомий внесок у розвиток науки та освіти Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький був нагороджений медаллю ім. В.І. Вернадського Національної академії наук України.

18/04/19

Вперше у місті Вінниця пройде відкриття персональної виставки "Голос моєї душі" Народного художника України, Генія сучасності Івана Марчука

Сьогодні, вперше до святкування другої річниці відкриття Почесного Консульства Республіки Молдова у місті Вінниця у Вінницькому обласному художньому музеї презентували персональну виставку «Голос моєї душі» Народного художника України, Генія сучасності Івана Марчука, ім'я якого відоме на п‘яти континентах світу.

У заході взяли учать: Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, Наздвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький, Митрополит Вінницький і Барський Симеон, Генеральний Консул Почесного Консульства Республіки Польща у місті Вінниця Дамян Царціньскі, Народний художник України Володимир Козюк та інші представники уряду, мистецтвознавці.

З нагоди відкриття виставки Вінницькою дирекцією АТ «Укрпошта» в рамках проекту «Власна марка» була випущена ексклюзивна марка із зображенням картини митця. Крім цього, для проведення урочистої церемонії погашення марки було виготовлено конверти з портретом художника та використано спеціальний штемпель «Музей української марки», розташований у місті Вінниця.

Виставка триватиме з 19 квітня по 19 травня 2019 року.

Організатором заходу є Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький за підтримки Голови Вінницької ОДА Валерія Коровія.

23/03/19

Перша персональна виставка Народного художника України Івана Марчука «Голос моєї душі» у стінах Вінницького обласного художнього музею з 19 квітня по 19 травня 2019 року

Організатор: Почесне Консульство Республіки Молдова у місті Вінниця

Місце проведення: Вінницький обласний художній музей, вул. Соборна, 21

Графік роботи: пн. - пт. 09:00-18:00

сб. - нед. 11:00-17:30

06/02/19

Іван Марчук представив масштабну ретроспективу в Києві

Сьогодні у Національному банку України відкрилася ретроспективна виставка живописця Івана Марчука "Земля моя – краса моя".

На запрошення митця виставку відвідав Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький.

Довідково:

Іван Марчук – один із найбільш видатних сучасних українських митців. Він має звання Народного художника України, а також є лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка та членом Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва.

У доробці Марчука близько 5000 картин. За півстоліття творчої діяльності він провів понад 150 монографічних та 100 колективних виставок в Україні та за її межами. У 2007 році Іван Марчук увійшов до рейтингу “100 геніїв сучасності”, який склала британська газета «The Daily Telegraph».

30/01/19

Офіційна робоча зустріч щодо підведення підсумків за 2018 рік Голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном та Почесним Консулом Республіки Молдова у місті Вінниця Михайлом Куницьким

Сьогодні у Вінницькій облдержадміністрації відбулася офіційна робоча зустріч Голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном та Почесним Консулом Республіки Молдова у місті Вінниця Михайлом Куницьким.

До офіційної делегації приєдналися: заступник Вінницького міського Голови Галина Якубович, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Володимир Мережко, Голова правління ПрАТ "Вінницький олійножировий комбінат", радник Голови Вінницької облдержадміністрації Дмитро Чаленко та Фінансовий директор Промислової групи "VIOil", Генеральний директор ТОВ "Вінницька промислова компанія", радник Голови Вінницької облдержадміністрації Алла Власюк.

Під час зустрічі були підведені підсумки за 2018 рік та обговоренні основні питання охорони державного кордону, програми реалізації спільних проектів та перспектив подальшої співпраці.

Обидві сторони висловили глибоке переконання, що подальша всебічна співпраця буде корисною як для України, так і для Молдови.

09/01/19

П’ятий обласний фестиваль народної творчості "Різдвяне диво в Іллінцях"

Сьогодні на запрошення Голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький взяв участь у П’ятому обласному фестивалі народної творчості «Різдвяне диво в Іллінцях».

До святкування приєдналися: Заступник Голови Вінницької обласної державної адміністрації Василь Броварник, Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимир Мережко, Заступник директора департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку - начальник управління торгівлі, послуг та розвитку споживчих ринків Вінницької обласної державної адміністрації Вєга Кулявець, Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації Світлана Василюк, Голова Могилів-Подільської райдержадміністрації Олег Китасюк, Голова Мурованокуриловецької районної державної адміністрації Сергій Ладан та інші голови районних державних адміністрацій Вінницької області.

Фестиваль народної творчості «Різдвяне диво» вкотре зібрав кращі фольклорно-етнографічні та співочі колективи з колядками і щедрівками рідного краю, виробами народних майстрів та господинь, обрядовими хлібами та кутею з усіх районів Вінничини.

Під час фестивалю всі без винятку мали можливість поспілкуватись з майстрами, помилуватись їхніми виробами та різдвяними композиціями з природних матеріалів, а господині з кожного району частували дорогих гостей щедрою кутею та духмяною різдвяною випічкою.

bottom of page