НОВИНИ

IMG_4778.jpg

Давайте творити добро...

18/12/2020

Відвідини дитячих будинків є вже доброю традицією Почесного консульства Республіки Молдова у місті Вінниця.

Напередодні новорічних свят всі дітки очікують чуда, веселощів та подарунків. Саме з такою місією,напередодні Святого Миколая, Почесний консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький відвідав Серебрійський навчально-реабілітаційний центр Могилів-Подільського району Вінницької обласної Ради, де його гостинно зустріли директор закладу Пані Зоя Калашнікова, персонал та вихованці. Тут виховують понад 90 дітей.

Зі щасливими очима та радісними посмішками отримували діти подарунки. Більшої винагороди годі й чекати!

Також поділилися спогадами та привітали дітлахів зі святом Міський голова міста Могилів-Подільська Геннадій Глухманюк та депутат міста Могилів-Подільська Дмитро Петрик.

7512ebde-329d-4260-9587-b56d83c95bdb.JPG

Робочий візит до Могилева-Подільського

3/12/2020

 

Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький разом з головою Вінницької ОДА Сергієм Борзовим та мером міста Могилів-Подільська Геннадієм Глухманюком ознайомились з роботою міжнародного пункту пропуску «Бронниця- Унгурь».

IMG_4465.JPG

Робоча зустріч у Могилеві-Подільському

3/12/2020

Зустріч із керівниками семи громад району - Бабчинецька, Вендичанська, Могилів-Подільська, Муровано-Куриловецька, Чернівецька, Ямпільська та Яришівська.

Говоримо про те, як працюватимемо після виборів.

Головна проблема – пандемія. Спільно треба докладати зусиль.

Завдання - допомогти новоствореним громадам!

Вибори закінчились, і абсолютно всі громади починають працювати в новому форматі. Відбулись зміни і щодо території кожної громади, і щодо їх повноважень.

Тому сьогодні розпочинаємо з Могилів - Подільського району практичну роботу задля забезпечення потреб мешканців і надання якісних послуг у форматі кущових семінарів - нарад за участі обласної державної адміністрації, районних адміністрацій, громад, експертів з децентралізації, спеціалістів з фінансів, соціальної сфери, землевпорядкування!

Обласна державна адміністрація, районна державна адміністрація, районна рада та громади спільно повинні вирішити всі поточні питання, причому, в оперативному порядку.

Перш за все, це формування бюджету громад на 2021 рік.

Обласна державна адміністрація провела значну роботу для збору і аналізу всіх необхідних даних, які надамо громадам для підготовки проекту бюджету.

Громади мають увійти в 2021 рік з якісними бюджетами розвитку!

Далі – питання забезпечення якісних соціальних послуг в громадах. Це важливе питання з огляду на можливе посилення карантинних обмежень. Люди не повинні відчути проблем через передачу соціальних послуг в громади.

Земельні ресурси. Процес передачі землі в комунальну власність громад має забезпечити наповнення місцевих бюджетів і дасть можливість працювати з бізнесом і інвесторами. Це – ресурс громад, треба ефективно реалізувати процес передачі.

Аналогічна ситуація з передачею майна з районів в громади. Так, закон 3651-Д ще не підписано, але ви знаєте він передбачає передачу майна в громади до 1 липня 2021 року. Тут однозначно багато питань та проблем, тому ефективна співпраця в цьому процесі вкрай необхідна.

І ще один виклик – формування ефективних систем управління в громадах. Досвід показує, що навіть найбагатша громада, без ефективної системи управління мало на що здатна.

Кожна громада має детально проаналізувати свої потреби і ресурси, і на підставі цього сформувати структуру управління. Не потрібно сліпо копіювати структуру районної державної адміністрації, адже кожна громада має свою специфіку. Управляти громадою повинні ефективні управлінці, і ваше завдання – визначення таких спеціалістів.

Все це обговорюємо в новому форматі. Паралельно з нашою зустріччю керівництва області, району та громад проходять ще три робочих зустрічі. Окремо працюють спеціалісти з фінансів, соціальної сфери та землевпорядкування. З ними паралельно консультують спеціалісти профільних структур обласної державної адміністрації та Держгеокадастру.

Найскладніше завдання – це змінювати систему, яка існувала роками.

Ще раз хочу наголосити: ми відкриті до співпраці.

Інформація за офіційними даними голови Вінницької ОДА Сергія Борзова

https://www.facebook.com/borzov.s.s/

IMG_2519.jpg

Робоча зустріч з новообраним головою Вінницької обласної державної адміністрації Сергієм Борзовим

3/9/2020

Сьогодні у приміщені Вінницької обласної державної адміністрації відбулась робоча зустріч Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Молдова в Україні Руслана Болбочана та Почесного Консула Республіки Молдова у місті Вінниця Михайла Куницького з новообраним головою Вінницької обласної державної адміністрації Сергієм Борзовим, головою обласної Ради Анатолієм Олійником, заступником голови облдержадміністрації Сергієм Здітовецьким, директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимиром Мережко та начальником Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Русланом Шевчуком.

В ході зустрічі обговорювалися подальші плани щодо співпраці Вінницької області з Республікою Молдова, співробітництва Почесного консульства Республіки Молдова у місті Вінниця з Вінницькою місцевою владою. Було розглянуто широке коло питань взаємовідносин між Республікою Молдова та Україною, особливо важливих для співробітництва на регіональному та місцевому рівнях. Послідовно обговорювались можливості посилення економічного співробітництва.

Обидві сторони виразили готовність продовжувати співпрацю і обговорили подальшу взаємну підтримку майбутніх проектів.

IMG_2493.jpg

Офіційний візит до Комунального некомерційного підприємства «Вінницької центральної районної клінічної лікарні» Вінницької районної ради

3/9/2020

Сьогодні, 3 вересня, в рамках офіційного візиту Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Молдова в Україні Руслана Болбочана та Почесного Консула Республіки Молдова у місті Вінниця Михайла Куницького до Вінницької області, була проведена зустріч з головним лікарем Кривов`язом Олександром Леонідовичем та медпрацівниками Комунального некомерційного підприємства «Вінницької центральної районної клінічної лікарні» Вінницької районної ради, яка входить до переліку медичних закладів першої черги лікування хворих на коронавірусну інфекцію.

Основною метою заходу було привернення уваги суспільства до проблем людей, які є на передовій в боротьбі з хворобою, яка набула масштабу Світової. Нам всім важливо розуміти, що це звичайні люди, які кладуть на алтар самопожертви, найдорожче, що у них є, ризикуючи своїм життям та життям своїх рідних.
Ми щиро вдячні цим хоробрим та самовідданими Героям.

e5e1984d-1d5c-41c6-a058-d4a821b51b38.JPG

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №335/2020
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Незалежності України

21/8/2020


За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм постановляю: присвоїти почесне звання "ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ" КУНИЦЬКОМУ Михайлу Петровичу - професорові кафедри Інституту розвитку людини вищого навчального закладу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна", м.Київ

IMG_0195.JPG

Зустріч на Садибі Івана Марчука

26/6/2020

Зустріч на відреставрованій Садибі Івана Марчука в час, коли дозрівають черешні (улюбленому дереві Маестра). Розташована у мальовничому куточку Канева Бесарабія, Пилипенкова гора.

Please reload

Привітання з днем Святого Миколая

18/12/2019

Сьогодні Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький привітав дітей КЗ «Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей» з днем Святого Миколая та наступаючими Новорічними святами!
Радості від подарунків діти не приховували!

Please reload

Офіційна зустріч з Головою Вінницької обласної державної адміністрації

6/10/2019

Сьогодні відбулася офіційна зустріч Голови Вінницької обласної державної адміністрації Владислава Скальського з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном, та Почесним Консулом Республіки Молдова у місті Вінниця Михайлом Куницьким.

У зустрічі з офіційною делегацією також взяли участь міський голова Вінниці Сергій Моргунов, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль та директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації Володимир Мережко.

Під час зустрічі були обговорені питання щодо охорони державного кордону; сприяння зміцненню міжособистісних зв’язків у соціальній сфері, сфері культури, туризму, освіти та спорту з особливою увагою на питаннях молоді; реалізації спільних проектів з охорони навколишнього середовища, екологічного оздоровлення басейну річки Дністер; програми реалізації спільних проектів та перспективи подальшої співпраці.

Please reload

У Кишиневі вперше відкрилася виставка українського художника Івана Марчука

17/9/2019

Сьогодні вперше в Республіці Молдова у місті Кишиневі у Національному музеї мистецтв відбулася виставка видатного українського генія - Івана Марчука!

З дружньою підтримкою та теплим візитом до відкриття приєднався Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький.

Please reload

VІІ Міжнародний інвестиційний форум "Вінниччина - бізнес в центрі України"

12/9/2019

Сьогодні на запрошення Вінницької обласної державної адміністрації Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький разом із Радником з економічних питань Посольства Республіки Молдова в Україні Inetta Panurco та представниками дипломатичного корпусу, іноземних делегацій, бізнесу, органів влади та місцевого самоврядування, а також з економічними експертами, науковцями та громадськими організаціями прийняли участь у VІІ Міжнародному інвестиційному форумі "Вінниччина - бізнес в центрі України".

Учасники форуму мали змогу відвідати три платформи ділового спілкування:

1. Обговорення перспектив розвитку альтернативної енергетики відбулося на одному з найбільших заводів регіону з виробництва сонячних панелей «KNESS PV».

2. Перспективи розвитку ІТ-індустрії розглянули на базі сучасної та інноваційної молодої компанії з кешбеку «LetyShops».

3. Можливості залучення іноземних інвестицій учасники форуму обговорили на потужному підприємстві з деревообробки ТОВ «Барлінек Інвест».

Захід проводиться за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Метою заходу є активізація економічної співпраці, презентація інвестиційного, агропромислового та туристичного потенціалу Вінницької області, а також встановлення нових партнерських контактів та налагодження співробітництва.

Please reload

ТУРЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС-ФОРУМ у місті Стамбул

7/8/2019

Сьогодні Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький прийняв участь у ТУРЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКОМУ БІЗНЕС-ФОРУМІ у місті Стамбул.

Please reload

Ярмарка в Сороках Республіка Молдова і Фестиваль народної музики «Віктора Постолакі»

25/5/2019

​26 травня 2019 року у м. Сороки Республіки Молдова відбувся ярмарок і відкриття Фестивалю народної музики «Віктора Постолакі». 

Програма заходу:

- відкриття виставок підприємців, народної творчості, навчальних закладів
- офіційне відкриття Ярмарку «Вироблено в Сороках» і VI Національного фестивалю народної музики «Віктора Постолакі»
- презентація офіційних запрошених гостей
- презентація підприємців (економічних агентів)
- виступ оркестрів народної музики учасників Фестивалю
- флешмоб відкриття (Оркестр та ансамбль танцюристів Коледжу мистецтв «Миколу Ботгросу» і Клуб спортивних танців Престиж)
- виступ керівників, гостей
- вручення дипломів

- розважальні заходи для гостей та жителів міста

Please reload

День Європи у місті Вінниця

17/5/2019

В рамках святкування Дня Європи у місті Вінниця, на запрошення Голови Вінницької ОДА Валерія Коровія відбулася робоча зустріч з Почесним Консулом Республіки Молдова у місті Вінниця Михайлом Куницьким, делегацією із Сорокського району на чолі з Головою Геннадієм Мунтяном, Головою Вінницької обласної Ради Анатолієм Олійником та представниками Вінницької обласної державної адміністрації.

В ході зустрічі були обговоренні питання, вирішення яких ще більше сприятиме розвитку щирих добросусідських відносин між громадянами України та Молдови.

За активізацію та поглиблення українсько-молдавських стосунків Почесний Консул Республіки Молдова у міста Вінниця Михайло Куницький був нагороджений Почесною грамотою Вінницької обласної державної адміністраціі та обласної Ради.

Також в ході святкування Дня Європи делегація Сорокського району Республіки Молдова відвідала виставку Івана Марчука у Вінницькому обласному художньому музеї.

До святкування Дня Європи у місті Вінниця приєдналось зі своєю локацією Почесне Консульство Республіки Молдова.

Гостей розважають справжні майстри оригамі, аквагриму та пригощають національними молдавськими стравами!

Please reload

Чорногорія святкує день Незалежності

16/5/2019


Сьогодні на запрошення Академіка НАНУ, Президента Малої академії наук України, Почесного Консула Чорногорії в Україні Станіслава Довгого Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький приєднався до урочистостей з нагоди святкування Дня Незалежності Чорногорії. 

Серед гостей: Надзвичайний і Повноважний Посол Чорногорії в Україні Любомир Мішурович, Почесний Консул України в Чорногорії Предраг Мілович, представники культури, політичні та громадські діячі України та Чорногорії. 

В рамках заходу відбулася презентація книги «Консульська служба України: становлення та розвиток». 

За особистий вагомий внесок у розвиток науки та освіти Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький був нагороджений медаллю ім. В.І. Вернадського Національної академії наук України.
 

Please reload

Вперше у місті Вінниця пройде відкриття персональної виставки "Голос моєї душі" Народного художника України, Генія сучасності Івана Марчука

18/4/2019

Сьогодні, вперше до святкування другої річниці відкриття Почесного Консульства Республіки Молдова у місті Вінниця у Вінницькому обласному художньому музеї презентували персональну виставку «Голос моєї душі» Народного художника України, Генія сучасності Івана Марчука, ім'я якого відоме на п‘яти континентах світу.

У заході взяли учать: Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, Наздвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький, Митрополит Вінницький і Барський Симеон, Генеральний Консул Почесного Консульства Республіки Польща у місті Вінниця Дамян Царціньскі, Народний художник України Володимир Козюк та інші представники уряду, мистецтвознавці.

З нагоди відкриття виставки Вінницькою дирекцією АТ «Укрпошта» в рамках проекту «Власна марка» була випущена ексклюзивна марка із зображенням картини митця. Крім цього, для проведення урочистої церемонії погашення марки було виготовлено конверти з портретом художника та використано спеціальний штемпель «Музей української марки», розташований у місті Вінниця.

Виставка триватиме з 19 квітня по 19 травня 2019 року.

Організатором заходу є Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький за підтримки Голови Вінницької ОДА Валерія Коровія.

Please reload

​Перша персональна виставка Народного художника України Івана Марчука «Голос моєї душі» у стінах Вінницького обласного художнього музею з 19 квітня по 19 травня 2019 року

24/3/2019

Організатор: Почесне Консульство Республіки Молдова у місті Вінниця 

Місце проведення: Вінницький обласний художній музей, вул. Соборна, 21

Графік роботи: пн. - пт. 09:00-18:00

                           сб. - нед. 11:00-17:30

Please reload

Іван Марчук представив масштабну ретроспективу в Києві

7/2/2019

Сьогодні у Національному банку України відкрилася ретроспективна виставка живописця Івана Марчука "Земля моя – краса моя".


На запрошення митця виставку відвідав Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький.


Довідково:

Іван Марчук – один із найбільш видатних сучасних українських митців. Він має звання Народного художника України, а також є лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка та членом Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва.


У доробці Марчука близько 5000 картин. За півстоліття творчої діяльності він провів понад 150 монографічних та 100 колективних виставок в Україні та за її межами. У 2007 році Іван Марчук увійшов до рейтингу “100 геніїв сучасності”, який склала британська газета «The Daily Telegraph».

Please reload

Офіційна робоча зустріч щодо підведення підсумків за 2018 рік Голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном та Почесним Консулом Республіки Молдова у місті Вінниця Михайлом Куницьким

31/1/2019

Сьогодні у Вінницькій облдержадміністрації відбулася офіційна робоча зустріч Голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном та Почесним Консулом Республіки Молдова у місті Вінниця Михайлом Куницьким.

До офіційної делегації приєдналися: заступник Вінницького міського Голови Галина Якубович, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Володимир Мережко, Голова правління ПрАТ "Вінницький олійножировий комбінат", радник Голови Вінницької облдержадміністрації Дмитро Чаленко та Фінансовий директор Промислової групи "VIOil", Генеральний директор ТОВ "Вінницька промислова компанія", радник Голови Вінницької облдержадміністрації Алла Власюк.

Під час зустрічі були підведені підсумки за 2018 рік та обговоренні основні питання охорони державного кордону, програми реалізації спільних проектів та перспектив подальшої співпраці. 


Обидві сторони висловили глибоке переконання, що подальша всебічна співпраця буде корисною як для України, так і для Молдови.

Please reload

П’ятий обласний фестиваль народної творчості "Різдвяне диво в Іллінцях"

10/1/2019

Сьогодні на запрошення Голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький взяв участь у П’ятому обласному фестивалі народної творчості «Різдвяне диво в Іллінцях».

До святкування приєдналися: Заступник Голови Вінницької обласної державної адміністрації Василь Броварник, Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимир Мережко, Заступник директора департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку - начальник управління торгівлі, послуг та розвитку споживчих ринків Вінницької обласної державної адміністрації Вєга Кулявець, Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації Світлана Василюк, Голова Могилів-Подільської райдержадміністрації Олег Китасюк, Голова Мурованокуриловецької районної державної адміністрації Сергій Ладан та інші голови районних державних адміністрацій Вінницької області.

Фестиваль народної творчості «Різдвяне диво» вкотре зібрав кращі фольклорно-етнографічні та співочі колективи з колядками і щедрівками рідного краю, виробами народних майстрів та господинь, обрядовими хлібами та кутею з усіх районів Вінничини.

Під час фестивалю всі без винятку мали можливість поспілкуватись з майстрами, помилуватись їхніми виробами та різдвяними композиціями з природних матеріалів, а господині з кожного району частували дорогих гостей щедрою кутею та духмяною різдвяною випічкою.

Please reload

Візит Почесного Консула Республіки Молдова у місті Вінниця Михайла Куницького до Вінницького обласного спеціалізованого будинку дитини «Малятко»

2/1/2019

 Сьогодні, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький відвідав Вінницький обласний спеціалізований будинок дитини «Малятко». Привітав дітей, а також лікарський та педагогічний колектив на чолі з головним лікарем Андрієвською Надією Марківною з Новим Роком та наступаючими Різдвяними святами. 


Радості від подарунків діти не приховували!

Please reload

Відкриття міжнародного пункту пропуску автомобільного сполучення «Бронниця – Унгурь»

27/11/2018

Cьогодні, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький взяв участь у відкритті Міжнародного пункту пропуску автомобільного сполучення «Бронниця – Унгурь», що здійснює міждержавний зв'язок між Україною і Республікою Молдова через річку Дністер в межах Вінницької області, а саме Могилів-Подільському районі.

На заході були присутні Голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, Заступник голови Вінницької облдержадміністрації Василь Броварник, Начальник головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрій Педос, Голова Могилів-Подільської Міської ради Петро Бровко, Голова Могилів-Подільської райдержадміністрації Олег Китасюк, заступник начальника Південного регіонального управління з озброєння та техніки генерал – майор Олег Гуменюк, експерти польового офісу «Отачь», місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні, представники Прикордонної поліції та митної служби Республіки Молдова, керівники Вінницької митниці ДФС та Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, а також місцеві мешканці.

Прикордонників та жителів громади з приємною подією привітав Валерій Коровій та начальник митного бюро «Норд» митної служби Республіки Молдава Ігор Тропоцел.

Довідково:

Будівництво мосту було завершено в 1995 році, проте рух автотранспорту був неможливий, внаслідок відсутності під'їзних колій з боку Республіки Молдова. Під'їзні дороги з української сторони до Бронницького мостового переходу були побудовані ще в 2001 році. Після завершення будівництва під’їзних шляхів та вирішення всіх організаційних питань було забезпечено пропуск легкового та вантажного транспорту до 3,5 т через ПП «Бронниця-Унгурь».

На Вінниччині планують збудувати ще один міст через Дністер до Молдови за межами районного центру Ямполя (ближче до села Улянівка). 
Майбутній об’єкт обіцяє стати важливою ланкою міжнародного автомобільного транспортного коридору від столиць Прибалтійських країн до півдня і сходу Європи, а також забезпечити найкоротше сполучення між Києвом та Кишиневом.

Please reload

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №368/2018 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку

15/11/2018

За значний особистий внесок у розвиток телебачення, радіомовлення і зв’язку в Україні, багаторічну сумлінну працю та високу професійну майстерність постановляю:

Нагородити орденом "За заслуги" II ступеня

КУНИЦЬКОГО Михайла Петровича - президента громадської організації "Інформаційно-комунікаційний менеджмент інтелектуальної власності", м. Київ

Please reload

Робочий візит Почесного Консула Республіки Молдова у місті Вінниця Михайла Куницького разом з Головою Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрієм Артеменко та офіційними її членами до Туреччини

1/11/2018

З 02.11.2018 року по 06.11.2018 року Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький разом з Головою Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрієм Артеменко та офіційними її членами з робочим візитом прибули до Туреччини.


Делегація взяла участь у Міжнародному супутниковому шоу, провели ряд зустрічей у Вищій раді Туреччини з питань радіо і телебачення та відвідали Турецьку корпорацію радіо і телебачення.
Супровід та підтримку офіційній делегації з України особисто забезпечив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга.

Please reload

Робочий візит до України Міністра закордонних справ Молдови

3/10/2018

Зустріч Міністра закордонних справ Молдови Тудор Уляновскі разом з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном, Почесним Консулом Республіки Молдова у м. Вінниця Михайлом Куницьким та Почесним Консулом Республіки Молдова у м. Львові Володимиром Губицьким.

Please reload

Виїзне засідання Українсько-Молдавської робочої групи з питань транспорту на Вінниччині

26/9/2018

На Вінниччину в рамках роботи дводенного виїзного засідання Українсько-Молдавської робочої групи з питань транспорту прибули:

Заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, державний Секретар з питань транспорту Міністерства економіки та інфраструктури Республіки Молдова, Голова молдавської Делегації Сергій Букатару, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, Почесний Консул Республіки Молдова у м. Вінниця Михайло Куницький, Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, Заступник Голови Вінницької ОДА Василь Броварник, директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимир Мережко та інші високоповажні члени української та молдавської делегацій.

Робочою групою були розглянуті наступні питання:

1. Стан удосконалення нормативно-правової бази в сферах автомобільного та авіаційного транспорту


2. Реалізація проекту будівництва моста в районі населених пунктів Ямпіль (Україна) та Сороки (Республіка Молдова)


3. Інтенсифікація заходів щодо відкриття руху на мосту через річку Дністер поблизу населених пунктів «Унгурь-Бронниця»


4. Інші питання Порядку денного

На майбутнє, сторони домовились, наступне засідання Українсько-Молдавської Робочої групи з питань транспорту відбудеться в Республіці Молдова.

Please reload

Урочистий прийом з нагоди святкування 27-ї річниці незалежності Республіки Молдова

13/9/2018

14 вересня 2018 року у місті Вінниця відбувся урочистий прийом з нагоди святкування 27-ї річниці незалежності Республіки Молдова.

У заході взяли участь: 


Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, Почесний Консул Республіки Молдова у м. Вінниця Михайло Куницький, Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник Вінницького міського голови Владислав Скальский, заступник Голови Вінницької обласної Ради Михайло Кременюк, Генеральний Консул Республіки Польща у місті Вінниця Дамян Цярціньски, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимир Мережко, делегація Сорокського району Республіки Молдова, громадськість та представники бізнесу.

Please reload

Урочистий прийом з нагоди святкування Дня Незалежності Республіки Молдова

9/9/2018

Сьогодні в Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся урочистий прийом з нагоди святкування Дня Незалежності Республіки Молдова.

 

До урочистей приєдналися: Голова Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Юрій Артеменко, 

Віце-Прем`єр-Міністр України Володимир Кістіон, Керівник Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України Ігор Жовква, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький, Почесні Консули Республіки Молдова у місті Бориспіль та Львів, а також представники Міністерства закордонних справ України, урядових організацій, дипломатичних місій та інші високоповажні гості.

Please reload

23 серпня у м. Вінниця відбулась традиційна церемонія урочистого підняття Державного Прапора України

22/8/2018

Сьогодні, 23 серпня, на майдані Незалежності у м. Вінниця відбулась традиційна церемонія урочистого підняття Державного Прапора України.

У заході взяли участь керівники області та міста, члени іноземних делегацій, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця, духовенство, оркестри, представники трудових колективів та ветеранських організацій, військові та громадськість міста.

Почесне право підняти Прапор в обласному центрі було надано розвіднику групи спеціального призначення загону спецпризначення 73-го морського Центру спеціальних операцій, старшому матросу Володимиру Каширцеву, учениці 10 класу школи-ліцею №7 Анні Гижко та учневі 10 класу фізико-математичної гімназії №17 Олександрові Клименку.

На запрошення керівництва Вінницької області для участі у заходах з нагоди урочистостей в облдержадміністрації відбулась зустріч керівництва області із членами делегації, яку представляли Голова Сорокського району Геннадій Мунтян та Почесний Консул Республіки Молдова у Вінниці Михайло Куницький. Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та Голова обласної Ради Анатолій Олійник подякували за візит у такому високому представництві.

На гостей та мешканців міста чекають святкові урочистості та 16-кілограмовий жовто-блакитний торт.

Please reload

26 – 29 травня 2018 року відбувалася робоча зустріч у місті Кишиневі

25/5/2018

26 – 29 травня 2018 року Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький в Кишиневі прийняв участь у роботі офіційної делегації Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення очолюваної її Головою Юрієм Артеменко.

Було проведено ряд робочих зустрічей з членами Координаційної ради з питань телебачення та радіомовлення Республіки Молдова на чолі з Президентом Драгошом Віколом, колегами з Національного громадського телебачення Республіки Молдова, ТВ Молдова 1 та General Media Group.

В ході зустрічі були обговорені питання щодо поточної ситуації на українському і молдавському медіа ринках, нововведення в законодавстві, їх вплив на продакшн-індустрію та зміни, які очікуються на ринках, а також визначення можливостей для співпраці на всіх рівнях від приватного бізнесу до державних органів.

Відбувся обмін інформацією щодо квот на аудіовізуальні твори державними мовами, правил захисту неповнолітніх від шкідливого контенту, розбудови цифрової мережі мовлення, регулювання авторських і суміжних прав тощо.

Треба зазначити, що Україна та Республіка Молдова тісно співпрацюють на міжнародному рівні в рамках Європейської платформи регуляторних органів.
Сторони висловили впевненість у тому, що співробітництво між обома регуляторами медіа продовжиться, що в результаті сприятиме розвитку двосторонніх відносин між країнами в даній галузі.

Please reload

19 травня 2018 року у Вінніці відзначили День Європи

18/5/2018

​Щороку, традиційно в середині травня, Вінниця відзначає День Європи!

День Європи в Україні стали святкувати з 2003 року, приблизну дату у всіх містах України обрали - третю суботу травня. У Вінниці День Європи відзначають уже в 11-й раз.

Свято, як завжди, проходить гучно та весело. Центральні вулиці міста перетворюються на грандіозні локації з елементами стріт-арту, сучасного вуличного мистецтва, локаціями для різних концертів, виступів, майстер-класів, прогулянками мімів у вигляді живих пам'ятників, фотозонами, локаціями для дітей.

До святкування Дня Європи у м. Вінниця приєдналось зі своєю локацією Почесне Консульство Республіки Молдова.

На святі присутній Надзвичайний Повноважний Посол Республіки Молдова Руслан Болбочан.
Гостей розважають справжні майстри оригамі, аквагриму та пригощають національними молдавськими стравами!

В рамках святкування Дня Європи в місті Вінниця, на запрошення Голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія відбулася робоча зустріч з Почесним Консулом Республіки Молдова у м. Вінниця Михайлом Куницьким, делегацією із Сорокського району на чолі з Головою Геннадієм Мунтяном, Головою Вінницької обласної Ради Анатолієм Олійником.

В ході зустрічі були обговоренні питання, вирішення яких ще більше сприятиме розвитку щирих добросусідських відносин між громадянами Вінниччини та Молдови.

Please reload

ПОВІДОМЛЕННЯ

28/2/2018

Посольство Республіки Молдова в Україні має намір реалізувати проект «Посольство наближається до тебе», з метою надання консульської допомоги з виїздом на місця.

З цією метою Радник Посольства з консульських питань 30 березня 2018 року  прибуде до міста Вінниця.

Консульські послуги, доступні в рамках цього візиту, включатимуть такі заходи: подання документів щодо громадянства, здійснення нотаріальних дій, оформлення актів про цивільний стан, довідок про несудимість, посвідчення особи, прийняття на консульський облік тощо.

Деякі важливі уточнення

З технічних причин не видаватимуться посвідчення особи на повернення до Республіки Молдова і паспорти для подорожей за кордон.

До осіб, зацікавлених в отриманні консульських послуг, які будуть представлені протягом зазначеного періоду, прохання обов’язково записатися на прийом заздалегідь за такими номерами телефонів:

- 044 521 22 79 (з 16.00 до 17.00 год.)  - Консульський відділ Посольства Республіки Молдова в Україні

або надіслати електронний лист на адресу: kiev@mfa.md

 

-  0432 55 68 29 Почесне Консульство Республіки Молдова у Вінницькій області або на адресу: infovinconsulmd@gmail.com

Please reload

Робоча зустріч щодо підведення підсумків діяльності за минулий рік та вирішення актуальних питань співробітництва між Республікою Молдова та Вінницькою областю. Перспективні практичні міжрегіональні напрямки співпраці на 2018 рік

5/2/2018

Сьогодні, 6 лютого 2018 року Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Пан Руслан Болбочан та Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький разом з Головою Вінницької ОДА Валерієм Коровієм, Головою Вінницької обласної Ради Анатолієм Олійником, заступником міського Голови Владиславом Скальським та директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимиром Мережко провели робочу зустріч щодо підведення підсумків діяльності за минулий рік та вирішення актуальних питань співробітництва між Республікою Молдова та Вінницькою областю, а також обговорили перспективні практичні міжрегіональні напрямки співпраці на 2018 рік.

Please reload

День Святого Миколая у Вінницькому обласному дитячому будинку «Гніздечко»

18/12/2017

Сьогодні, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця, Михайло Куницький привітав з Днем Святого Миколая діток Вінницького обласного дитячого будинку «Гніздечко».

Діти з радістю зустрічали гостей, тішили святковим концертом та раділи подарункам.

Please reload

KYIV MEDIA WEEK, Українсько-молдавський круглий стіл «Продакшн-індустрія в Україні і Молдові: обмін досвідом і пошук можливостей співробітництва у новому законодавчому середовищі»

18/9/2017

Сьогодні, Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький прийняв участь у заході в рамках KYIV MEDIA WEEK, присвячений українсько-молдавському співробітництву - Українсько-молдавський круглий стіл «Продакшн-індустрія в Україні і Молдові: обмін досвідом і пошук можливостей співробітництва у новому законодавчому середовищі».


СПІКЕРИ з Молдови:


1. Драгош Вікол (Dragos Vicol), Голова Координаційної ради з питань телебачення і радіо Республіки Молдова
2. Валерій Жерегі (Valeriu Jereghi), Голова Національного кіноцентру
3. Вергілія Маргіняну (Virgiliu Margineanu), Голова Союзу кінематографістів Молдови
4. Дорін Павелеску (Dorin Pavelescu), директор CasaMedia
5. Ольга Бордеяну (Olga Bordeianu), Голова Громадської компанії «Телерадіо-Молдова».
СПІКЕРИ з України:
1. Сергій Созановський, співзасновник FILM.UA Group
2. Ольга Захарова, директор зі стратегічного маркетингу медіахолдингу «Медіа Група Україна»
3. Юрій Артеменко, Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
4. Пилип Іллєнко, Голова Державного агентства України з питань кіно
5. Вікторія Ярмощук, виконавчий директор Української кіноасоціації.


Під час круглого столу експерти медіа індустрії України і Молдови обговорювали питання: поточної ситуації на українському і молдавському медіа ринках, нововведення в законодавстві: їх вплив на продакшн-індустрію та зміни, які очікуються або вже відбуваються на кожному з ринків, а також визначення можливостей для співпраці на всіх рівнях, від приватного бізнесу до державних органів.

Please reload

Дипломатичний прийом в честь 26-ї річниці проголошення Декларації про незалежність Молдови у місті Вінниця

11/9/2017

Вперше за історію 25-річних двосторонніх відносин між незалежними Україною та Молдовою, дипломатичний прийом в честь 26-ї річниці проголошення Декларації про незалежність Молдови відбувся у місті Вінниця. Прийом організовано Почесним Консульством Республіки Молдова у місті Вінниця, за підтримки Посольства Республіки Молдова в Україні.


В урочистостях взяли участь: Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, Почесний Консул Республіки Молдова у м. Вінниця Михайло Куницький, Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови Вінницької обласної Ради Ігор Хміль, заступник Вінницького міського голови Владислав Скальский, заступник директора Другого європейського департаменту МЗС України Ігор Роман, директор Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимир Мережко, Митрополит Вінницький та Барський Симеон, делегація Сорокського району Республіки Молдова на чолі з головою району Геннадієм Мунтяном, громадськість та представники бізнесу.

Please reload

День міста Вінниці 2017

8/9/2017

Сьогодні, 9 вересня, Вінниця відзначає 654-ту річницю Дня міста. З офіційним візитом привітати мешканців та гостей Вінничини прибули Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Президент України Петро Порошенко.
Також до привітань та святкових урочистостей приєдналися: Почесний Консул Республіки Молдова в місті Вінниця Михайло Куницький, Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, Голова міської Ради Сергій Моргунов, міжнародні делегації та бізнесмени.
У місті відбувалися фестивалі, концерти з відомими українськими зірками, майстер-класи, а завершенням свята став видовищний феєрверк.

Please reload

8 вересня відбувся V Міжнародний інвестиційний форум "Вінниччина - бізнес в центрі України"

7/9/2017

Сьогодні на запрошення Вінницької обласної державної адміністрації Почесний Консул Республіки Молдова в місті Вінниця Михайло Куницький разом з Радником з політичних питань Посольства Республіки Молдова в Україні Володимиром Саранчуком та представниками дипломатичного корпусу із 13 країн світу, міжнародних інститутів, торгових місій Посольств, представниками вітчизняного та іноземного бізнесу, Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні, а також з представниками бізнесу Вінниччини прийняли участь у V Міжнародному інвестиційному форумі "Вінниччина - бізнес в центрі України". 


Метою заходу є активізація економічної співпраці, презентація інвестиційного, агропромислового та туристичного потенціалу Вінницької області, а також встановлення нових партнерських контактів та налагодження співробітництва.

Please reload

З нагоди 26-ї річниці Незалежності України в місті Могилів-Подільському відбулися святкові заходи

23/8/2017

Сьогодні, 24 серпня,  Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький разом з Головою Вінницької обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм, Головою Вінницької обласної Ради Анатолієм Олійником, директором департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації Володимиром Мережко, Мером міста Могилів-Подільська Петром Бровко, депутатом Вінницької Обласної Ради Геннадієм Вацаком та почесними гостями відвідали святкові заходи в місті Могилів-Подільськ та Лядовський монастир.

З нагоди Дня Незалежності України та Дня міста в Могилів-Подільському відкрили оновлену площу, яку відремонтували та дали їй назву «Європейська».

Під час урочистостей Голова облдержадміністрації Валерій Коровій та Голова обласної Ради Анатолій Олійник вручили обласну відзнаку «Краще місто області» міському Голові Петру Бровко.

Цього дня в Могилів-Подільському пройшов ряд мистецьких заходів за участю мешканців та гостей міста.

Please reload

23 серпня 2017 року відбулися урочисті святкування Дня Державного Прапора України у місті Вінниця

22/8/2017

Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький, разом з керівництвом Вінницької області та делегацією Сорокського району (Республіка Молдова) прийняли участь в заходах з нагоди святкування Дня Державного Прапора України у місті Вінниця. Почесне право підняти жовто-синій стяг перед мерією доручили кіборгу Руслану Квівіцину, який брав участь у бойових діях в Донецькому аеропорті, населених пунктах Авдіївка, Піски, Зайцево, Опитне, Водянта та 11-класниці. В ході урочистостей відбулося покладання квітів до Меморіалу Слави " Пам'яті Небесної Сотні і героїв АТО".

 

На запрошення керівництва Вінницької області в облдержадміністрації відбулась зустріч керівництва області з Почесним Консулом Республіки Молдова у Вінниці Михайлом Куницьким та членами делегації, яку представляли Голова Сорокського району Геннадій Мунтян та заступник Голови Володимир Нікуца.

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та Голова обласної Ради Анатолій Олійник подякували за візит у такому високому представництві.

 

Керівник ОДА інформував учасників зустрічі про ситуацію в Україні та в регіоні зокрема, підкресливши, що наша держава нині переживає дуже непростий, але історично важливий час.

«Річка Дністер об’єднує нас, наші держави і народи. Ми маємо спільне бачення з багатьох напрямків співпраці. В Україні відбувається цілий ряд важливих реформ, це і бюджетна децентралізація і реформування державної служби та запровадження електронного декларування, позитивні зміни в економіці й аграрному секторі,залучення значних інвестицій,усе це крок за кроком формує підвалини для нашого поступального розвитку»,- зазначив Валерій Коровій.

 

Керівник ОДА не лише торкнувся питань регіонального розвитку Вінниччини, але й окреслив ряд проблем, з якими доводиться стикатись. Зокрема – недосконале земельне законодавство в частині купівлі-продажу землі, бюрократичні перепони у вирішенні питань, що є важливими як для України, так і для Молдови. Мова йшла, зокрема. про затягування будівництва мосту через Дністер «Ямпіль –Косеуць», що має стати важливим кроком у програмі транскордонного співробітництва.

 

Голова Сорокського району Геннадій Мунтян, у свою чергу, відзначив: «Для мене є особливою честю очолювати делегацію Сорокського району, розуміючи усю важливість для України 26-ї річниці незалежності. У нас в республіці теж не усі реформи проходять безболісно, проте без них неможливо запровадити нові технології, внести позитивні зміни. Наш район, як і Вінницька область, є аграрним. Минулоріч Сорокський район зайняв 2-ге місце в Молдові за об’ємом сільгосппродукції, а в 2017 році ми четверті. Район спеціалізується на вирощуванні плодових садів, яких маємо 7 200 га. Яблуко – наш символ і наша гордість. Крім того, Сорокський район розвиває економіку, створює нові робочі місця в т.ч. на спільних підприємствах із Німеччиною,Францією, Італією, Японією» .

 

Голова Сорокського району висловив глибоке переконання, що подальша всебічна співпраця із Вінницьким регіоном буде корисною для обох сторін і побажав присутнім миру, спокою , злагоди і стремління рухатись вперед, до європейської сім’ї.

До щирих вітань і побажань приєднався Почесний Консул Республіки Молдова у Вінниці Михайло Куницький.

 

На завершення зустрічі керівники області привітали членів делегації Молдови із наступаючим національним святом - Днем незалежності Республіки Молдова , яке святкується 27 серпня. Сторони також обмінялись символічними подарунками.

Please reload

Найближчим часом між Україною і Молдовою відкриють автомобільне сполучення через міст Бронниця – Унгурь

11/8/2017

Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця, Михайло Куницький:

«Стан і розвиток прикордонної інфраструктури не в останню чергу характеризує активність двосторонніх відносин між державами-сусідами. В цьому контексті, приємною новиною є те, що найближчим часом між Україною і Молдовою відкриють автомобільне сполучення через міст Бронниця – Унгурь.

Згідно з планом, даний пункт пропуску з місцевого перейде у статус міжнародного. У зв’язку з введенням в експлуатацію цього інфраструктурного проекту, згідно інформації обласної державної адміністрації, на Вінниччині вже підготували програму будівництва доріг з врахуванням пункту пропуску в селі Бронниця. Введення в дію цього митного переходу сприятиме розвантаженню транспортного потоку через міст в центрі Могилів-Подільська, чим зменшить кількість черг і покращить прикордонний сервіс для громадян України та Молдови.

Нещодавно, мав нагоду разом із мером Могилів-Подільська Петром Бровко та депутатом Вінницької обласної Ради Геннадієм Вацаком, особисто побувати на цьому об’єкті. З приємністю констатую, що міст і прикордонно-митна інфраструктура готова до роботи, принаймні в тестовому режимі, вже сьогодні. А це означає, що зовсім скоро між нашими державами перешкод стане ще менше, а громадяни України та Молдови будуть ще ближчими один одному. Миру нам всім і процвітання!»

 

 

Довідково:

В даний момент на кордоні Вінниччини і Молдови діють 12 пунктів пропуску.

Міжнародні:

В Могилів-Подільському районі: Могилів-Подільський - Волчінец (залізничний, вантажний та пасажирський), Могилів-Подільський - Отач (автомобільний, вантажний та пасажирський); В Ямпільському районі: Ямпіль - Косець (паромний, пасажирський, грузовий в світлий час доби); В Піщанському районі: Болган - Христова (автомобільний, вантажний, пасажирський).

Міждержавні:

В Ямпільському районі: Цекінівка - Сороки (паромний, вантажний, пасажирський) і Велика Косниця - Хрушка (автомобільний, вантажний, пасажирський).

Місцеві:

В Могилів-Подільському районі: Бронниця - Унгурь (автомобільний, пасажирський, цілодобовий), Яруга - Ярова (річковий, пасажирський в світлий час доби); В Ямпільському районі: Цекінівка - Сороки (річковий, пасажирський, вантажний в світлий час доби, Велика Косниця - Васильки (річковий, пасажирський в світлий час доби); В Піщанському районі: Грабарівка - Окниця (автомобільний, пасажирський), Студена - Ротар (автомобільний, пасажирський).

 

Річкові місцеві пункти пропуску в Ямпільському районі Оксанівка - Курешниця та Михайлівка - Кременчук на даний момент закриті.

Please reload

Три роки тому Могилів-Подільські прикордонники здійснили героїчний прорив «Довжанський»

6/8/2017

Сьогодні, 7 серпня, голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова Могилів-Подільської районної державної адміністрації Олег Китасюк та Почесний Консул Республіки Молдова у м. Вінниця Михайло Куницький, перебуваючи у Могилів-Подільському прикордонному загоні,взяли участь в урочистому вшануванні воїнів - прикордонників, які захищали територіальну цілісність та суверенітет України на Донбасі.

Три роки тому, 6 серпня 2014 року, воїни-прикордонники здійснили героїчний прорив з, так званого,

«Південного котла», залишивши лише за наказом командування пункт пропуску «Довжанський». На цих бойових позиціях бійці загону героїчно стояли два надважких місяці.

Для вшанування Героїв до прикордонного загону завітали представники правоохоронних структур, духовенство, громадськість.

Звертаючись до воїнів, очільник області Валерій Коровій зазначив: «Довжанський» - історія, яка назавжди ввійде в пам'ять прикордонного загону. Це історичні сторінки, які будуть гортати молоді прикордонники. Це та історія, на прикладі якої буде виховуватися молоде покоління, в тому числі жителів Могилева-Подільського. І, на превеликий жаль – це пам'ять про тих, хто віддав своє життя, будучи вірним присязі. В першу чергу хотілося б висловити співчуття рідним і близьким воїнів, які загинули. Я вже багато говорив про те, що ми живемо в історичний час, час дуже багатьох викликів і протиріч. Наше з вами життя поділилося на дві частини: те що було до цього і те, що на сьогоднішній день ми маємо. Я хочу подякувати в першу чергу прикордонникам, які брали безпосередню участь у бойових діях. Також дякую всім присутнім у цій залі за мужність, терпіння і вірність присязі українському народу».

Голова ОДА запевнив, що обласна державна адміністрація, органи місцевого самоврядування будуть прикладати максимум зусиль для того, щоб південні кордони Вінницької області, України були надійно захищені, а прикордонники мали все для того, щоб достойно забезпечувати проходження служби у прикордонних військах.

Учасники бойових дій були відзначені почесними грамотами та грошовими преміями обласної державної адміністрації. Не залишились без уваги і родини загиблих воїнів: від очільника області кожна сім'я отримала матеріальну допомогу та слова вдячності. 

В своєму зверненні до присутніх голова райдержадміністрації Олег Китасюк висловив слова вдячності прикордонникам за мужність,героїзм, відданість присязі. Кращим із кращих прикордонникам були вручені почесні грамоти та грошові премії від імені Могилів-Подільської райдержадміністрації. 

По завершенню урочистого заходу, усі присутні взяли участь у покладанні квітів до підніжжя Меморіалу героям-прикордонникам.

Також, сьогодні у Могилів-Подільському відбулась ще одна приємна подія - відкриття дитячого ігрового майданчика, зведеного поруч багатоквартирного будинку, в якому проживають 64 родини вартових кордону. Поява цієї сучасної споруди на прибудинковій території стала можливою не лише завдяки рукам будівельників військової частини, а й за вагомої підтримки керівника області Валерія Коровія, депутата Вінницької обласної ради Геннадія Вацака та командира загону полковника Юрія Василика.

Валерій Коровій, звертаючись до присутніх , зазначив: «Все, що ми робимо в житті потрібно для того, щоб ось такі малі діти росли, були щасливими, над ними було чисте небо і ми ними гордилися. Я переконаний, що все позитивне тільки починається і ми побудуємо нову, сучасну, модернову європейську державу Україну».

Інформація за даними http://www.vin.gov.ua

Please reload

МЗС Республіки Молдова засуджує проголошення сепаратистами Донецької області так званого нового державного утворення на сході України

20/7/2017

Міністерство закордонних справ Молдови та Європейської інтеграції з твердістю засуджує рішення недавнього проголошення в Донецьку, відповідно відомому сценарію, так званої «Малоросії», яка претендує бути псевдо-державним утворенням «наступницею» України. 

Міністерство вважає, що цей акт є порушенням загальновизнаних принципів міжнародного права, а також являється новою загрозою суверенітету і територіальної цілісності України та її регіональної безпеки.

У зв'язку з цим, Міністерство хотіло б підтвердити принципову позицію Республіки Молдова стосовно поваги до суверенітету і територіальної цілісності України, а також її визнаних кордонів на міжнародному рівні.

У зв'язку з цим, Міністерство підтверджує принципову позицію Республіки Молдова стосовно  поваги до суверенітету та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів.

www.mfa.gov.md

Please reload

Візит Президента України Петра Порошенка до Волинської області

23/5/2017

24 травня 207 року Почесний Консул Республіки Молдова у місті Вінниця Михайло Куницький прийняв участь у заходах Президента України Петра Порошенка під час робочої поїздки Гаранта до Волинської області, пов’язаних з введенням безвізового режиму з ЄС.

 

Під час візиту Президент прийняв участь у церемонії відкриття сучасного насіннєвого заводу ТОВ «П'ятидні», а також відвідав пункт пропуску «Ягодин» на кордоні з Польщею.

 

Президент назвав відкриття на Волині сучасного виробництва європейського зразка важливою подією не лише для підприємства, але для всієї області. Адже устаткування заводу відповідає високим стандартам європейської якості і буде забезпечувати високопродуктивне та високоякісне виробництво, що дозволить також експортувати продукцію та забезпечити валютні надходження.

 

Директор заводу Валерій Діброва ознайомив Главу держави із роботою підприємства та продемонстрував зразки готової продукції.

Please reload

20 травня 2017 року у Вінниці відзначали 10-й ювілейний День Європи